Rendészet és közszolgálat

Szakgimnázium (4 évfolyamos)                                                     Intézményi kódszám: 6601 - XXXVIII ágazat -

A tanulók a rendészet és közszolgálat ágazati oktatás keretében személy és vagyonvédelmi ismeretek, e-közigazgatás, magánbiztonság és vagyonvédelem, önvédelem és intézkedés technika, rendvédelmi szervek és alapfeladatok, magánbiztonsági közszolgálati ügykezelő, közszolgálati ügyintézői ismeretek, jogi ismeretek, illetve önvédelmi képzésben részesülnek. A szakmai érettségi letétele lehetőséget ad, magasabb szakirányú OKJ-s szakképesítés megszerzésére 1 év alatt, OKJ 54 345 01 közszolgálati ügyintéző, valamint a tanuló későbbi rendészeti szakközépiskolai tiszthelyettesi tanulmányi idejét fél évvel lerövidíti.

Oktatott idegen nyelv: angol illetve német.

Szakközépiskolai képzéseinkre a 8. évfolyam elvégzése után várjuk a jelentkezőket, a képzés a 12. évfolyam befejezése után szakmai érettségi vizsgával zárul.