Pedagógia

Szakgimnázium (4 évfolyamos)                                                     Intézményi kódszám: 6605 – IV ágazat - Pedagógia

A tanulók a szakmával kapcsolatos tantárgyak keretében betekintést nyernek a pedagógia, óvodapedagógia, ezen belül a kisgyermek gondozása, fejlesztése és nevelése, valamint a szociális munka, magas szintű alkalmazási területeibe. A szakmai érettségi vizsga megszerzése után erre az ágazati képzésre jelentkezők egy év alatt OKJ 54 140 02 pedagógiai és családsegítő munkatárs végzettséget szerezhetnek. Olyan szociális és pedagógiai érzékenységgel rendelkező tanulók jelentkezését várjuk iskolánkba, akik elhivatottságot éreznek a családok és gyermekek körében végzett segítő tevékenység végzése iránt.

Szakközépiskolai képzéseinkre a 8. évfolyam elvégzése után várjuk a jelentkezőket, a képzés a 12. évfolyam befejezése után szakmai érettségi vizsgával zárul.